Alica Schmidt, Dortmund’un fitness antrenörü oldu

2018 yılında ‘Busted Covarege’ tarafından ‘dünyanın en çekici atleti’ seçilen Alica Schmidt, Almanya Bundesliga ekibi Dortmund’un yeni fitness antrenörü oldu. 21 yaşındaki Alman atlet Alica Schmidt, aynı zamanda modellik de yapıyor. Meslektaşlarına göre daha fazla hayranı ve takipçisi olan atletin, Instagram’da 1 milyona yakın takipçisi var ve oldukça önemli başarılara da imza atmış bir isim.

Genç atlet, 400 metre kategorisinde yarışan Schmidt, 2017 yılında 18 yaşındayken 20 yaş altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 400 metre kategorisinde gümüş madalya kazanmıştı. Ertelenenen 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda da yarışacak olan Alica Schmidt Japonya’da da madalya hedeflerken, Koronavirüs salgını nedeniyle bu çalışmalarına ara vermişti.

Kulüpten yapılan açıklama göre; Alica’nın Borussia Dortmundlu futbolculara bireysel koçluk yapacağı ve salon çalışmalarında da antrenörlük yapacağı bilgisi verildi.

Alman kulübü bu şekilde sakatlık problemini en aza indirmeyi amaçlıyor. Şimdi Dortmund ile çalışacak olan Schmidt’in Tokyo hayallerine devam edip etmeyeceği ise merak konusu…

Bir cevap yazın